Jaký hodinový strojek u nás naleznete?

Při pořizování hodinek se zákazníci rozhodují podle nejrůznějších požadavků a kritérií. Primárně hraje hlavní roli vzhled. Ovšem pokud Vás zajímá co se ukrývá uvnitř hodinek, tak jste tady správně.


V dřevěných hodinkách od nás naleznete strojek QUARTZ Miyota 2035, který je tichý a velmi přesný. U hodinek s ukazatelem času je většinou strojek typu QUARTZ Miyota 2115.


První quartzové hodinky vytvořila značka Seico. Jednalo se o převratný zlom ve výrobě hodinkových strojků, na který navazuje japonská společnost Miyota. Jedná se o jednu z největších společností zabývající se výrobou quartzových hodinkových strojků, která patří do skupiny významného výrobce náramkových hodinek Citizen. Miyota si vysloužila uznávané místo na výsluní v hodinkovém průmyslu a její strojky lze nalézt v mnoha hodinkách světových značek (u nás například u některých modelů značky Prim).


Quartzové hodinky patří mezi nejžádanější na trhu, i když se na něm vyskytují relativně krátce. Strojky tohoto typu jsou poháněny elektromotorem, který posouvá ručičky. Energii mu dodává externí zdroj, kterým je v našem přípatě baterka. Quartz je latinský pojem pro krystal. Jeho odtikávání odměřuje čas a usměrňuje přesnost chodu. Hodinky tohoto typu byly a dodnes jsou oblíbené hlavně díky své neochvějné přesnosti.

Rozměry strojku jsou 15,30 x 17,80 mm a na výšku 3,15 mm.

Miyota_2035

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení