Vážení zákazníci, objednávky přijaté od 24. až 28.6. budou expedovány v pondělí 1. 7. z důvodu dovolené. Komunikace ohledně gravírování bude zajištěna. Děkujeme za pochopení.💚

Jaký hodinový strojek u nás naleznete?

Při pořizování hodinek se zákazníci rozhodují podle nejrůznějších požadavků a kritérií. Primárně hraje hlavní roli vzhled. Ovšem pokud Vás zajímá co se ukrývá uvnitř hodinek, tak jste tady správně.


V dřevěných hodinkách od nás naleznete strojek QUARTZ Miyota 2035, který je tichý a velmi přesný. U hodinek s ukazatelem času je většinou strojek typu QUARTZ Miyota 2115.


První quartzové hodinky vytvořila značka Seico. Jednalo se o převratný zlom ve výrobě hodinkových strojků, na který navazuje japonská společnost Miyota. Jedná se o jednu z největších společností zabývající se výrobou quartzových hodinkových strojků, která patří do skupiny významného výrobce náramkových hodinek Citizen. Miyota si vysloužila uznávané místo na výsluní v hodinkovém průmyslu a její strojky lze nalézt v mnoha hodinkách světových značek (u nás například u některých modelů značky Prim).


Quartzové hodinky patří mezi nejžádanější na trhu, i když se na něm vyskytují relativně krátce. Strojky tohoto typu jsou poháněny elektromotorem, který posouvá ručičky. Energii mu dodává externí zdroj, kterým je v našem přípatě baterka. Quartz je latinský pojem pro krystal. Jeho odtikávání odměřuje čas a usměrňuje přesnost chodu. Hodinky tohoto typu byly a dodnes jsou oblíbené hlavně díky své neochvějné přesnosti.

Rozměry strojku jsou 15,30 x 17,80 mm a na výšku 3,15 mm.

Miyota_2035

Zpět do obchodu